Kuidas valida ust 14. Mai 2014 | Ustest

Pole oluline, kas elate eramajas, talus, ridaelamus või korteris - siit leiate nõuandeid, kuidas valida õige siseuks või saunauks, aiamajauks või välisuks.

Siinsed juhised on abiks leidmaks uks, mis sobib ideaalselt kogu sisustuse stiiliga ja vastab ka uksele esitatavatele nõuetele. Juhend aitab teil arvesse võtta kõiki pakutavaid mudeli, viimistluse ja funktsionaalsuse võimalusi. Samuti saate nõuandeid lisatarvikute valikul ning õige mõõdu väljaselgitamisel.

Ukse valikut saab vaadelda ka hinna- ja kvaliteediklassi läbi- vastavalt soovidele ja võimalustele. Väljavalitud tooted saate lisada võrdlusesse ja nii on kergem teha lõplik otsus.

Kuidas valida välisust?

Kellele iga külaline esimesena terekäe ulatab? Ikka välisuksele. Fassaadiga sobiv välisuks on iga maja ehteks ja visiitkaardiks. JELD-WEN  Door Solutions tootevalikus on klassikalised põhjamaised uksed, mis sobivad hästi levinumate fassaadiviimistlustega - olgu  vooderduseks krohv või tellis, laudis või ehiskivi.

Kas eelistate lihtsat ja klassikalist või olete valmis investeerima energiasäästuks?

Clever-sarja Basic välisuksed on klassikalised uksed, mis sobivad igale kodule. 

Clever_line_logo

 

Kui aga teie jaoks on oluline energiasäästlikkus, siis valige ADVANCE-tootesarjast Function välisuks Arctic-konstruktsiooniga ning teie küttekulutused vähenevad märgatvalt!

Advance_line_logo

Milline välisuks valida?

Esimese asjana määrake ära kasutuskoht- kas vajate välisust maja peasissekäigu ukseks, majanduskäigu ukseks, keldri või kõrvalhoone ukseks. Kas uks avaneb hoovi poole või tänavale? Kas uksele esitatakse ka tuletõkkenõue? Maja peasissekäiguuks ja majanduskäiguuks ei pea olema alati samad, kuid tervikliku fassaadi eesmärgil soovitame maja kõik välisuksed valida samast tooteseeriast. Näiteks kui peasissekäiguuks on klaasinguga, siis majandusuks võib olla sama seeria umbuks.

Kindlasti soovitame hoonete lõunapoolsel küljel kasutada heledat tooni välisuksi - tume toon kuumeneb päikesekiirguse tõttu ja ekstreemne temperatuuri kõikumine võib kahjustada ukse funktsionaalsust ning viimistlust. Välisukse kohal peab olema vähemalt 7 cm laiune varikatus takistamaks sademete otsest langemist uksele.

Function välisuksi saab tellida ka energiasäästliku Arctic-ehitusega ning valitud mudeleid ka tuletõkkeuksena EI30.

Energiasäästlik Arctic-ehitus
ADVANCE-tootesarja välisuksed on ilmastikukindlad ja soojapidavad. Function välisukse paksus on 70 mm, mis tagab hea soojapidavuse. Välisuste soojapidavust mõjutab lisaks isolatsioonimaterjalile ka tihendite olemasolu. Arctic-ehitusega ukse paksus on 90 mm ning ka lävepakk on varustatud tihendiga. Tänu erilisele soojapidavale konstruktsioonile on Arctic-ehitusega sama mudeli U-arv tunduvalt väiksem sama mudeli tavaukse U-arvust. Näiteks tavalisel Function uksel on U-arv sõltuvalt mudelist ≤ 0,7-1,0 W/m2K, kuid Arctic-ehitusega ustel ≤ 0,6-0,9 W/m2K.

Tuletõkkefunktsiooniga välisuked

Valitud mudeleid Function välisuste hulgast saab tellida ka tuletõkkeuksena EI30. Klaasinguga tuletõkkeuksed vastavad ka heliisolatsiooninõuetele omades heliisolatsiooniindeksit Rw38db. Tuetõkkefunktsiooniga välisuste U-arv on ≤ 1,0 W/m2K.

Värvitud või spoonkattega?

Enamik meie välisuksi on kaetud värvitud HDF'ga. Basic seeria uksi saab valge või pruunina, Function seeria välisuksi pakume 6 standardvärvis- valge, pruun, helehall, tumehall, punane ja sinine. Mudelit F2090 saab tellida ka kaetuna termotöödeldud saarespooniga.

Umbuks või klaasinguga uks?

Sõltuvalt kasutuskohast valige välisukseks kas umbuks või klaasinguga uks. Basic tooteseeria klaasinguga uksed on Kirgas klaasiga, Function tooteseeria ustel saab valida Kirgas, Satiin ja Cotzwold klaaspaketi vahel. Satiin ja Cotzwold klaasid lasevad valgus läbi, kuid katavad soovimatute pilkude eest, mistõttu sobivad just tänava poole avanevatele välisustele.

Uks, laiendiga uks või paarisuks?

Sõltuvalt seinaava laiusest on sageli vaja uksele lisaks kasutada laiendid või hoopiski paarisust. Laiendeid pakume kõikidele Function seeria välisustele- nii kinniseid laiendeid kui ka avanevaid laiendeid. Kinnine laiend on eraldi lengis ning ei sõltu ukse käelisusest- kinnise laiendi saate paigaldada nii vasakule kui paremale poole ust sõltumata ukse käelisusest. Avatav laiend on uksega samas lengis ja komplekti tellides määrake ära ukse käelisus- laiend toodetakse vastavalt ukse käelisusele.

Function ustele pakume ka ülaaknaid.

Käelisus?

Välisuksed ei ole universaalse käelisusega- enne tellimuse esitamist määrake sobiv käelisus!

 

Tellige ühilduvad lisatarvikud

JELD-WEN välisuksed on komplekteeritud lukukorpusega. Lisaks tuleb osta lukukomplekt (südamik, rosett, võtmed, pöördsulgur) ning käepide.